به گزارش سرویس ورزشی برنا، نخستین نشست مطبوعاتی باشگاه پرسپولیس قبل از حضور در لیگ یازدهم با حضور مسوولان این تیم و اصحاب رسانه برگزار شد.

حبیب کاشانی سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد بدهی های این تیم و اینکه گفته می شود در صورت عدم تسویه حساب با سازمان لیگ، کارت بازی برای بازیکنان صادر نمی شود گفت: 9 میلیارد تومان از سال گذشته بدهکار بوده ایم و در قسمت حسابرسی این موضوع مشخص است. 30 ماه است که در فوتبال حضور دارم و فقط در ایران است که درآمد باشگاه ها به حسابشان ریخته نمی شود و آن مبالغ در اختیار سازمان لیگ قرار می گیرد. متاسفانه از سهم بلیت فروشی، تبلیغات دور زمین و دیگر مسائل چیزی به پرسپولیس نمی رسد و همه به سازمان لیگ واریز می شود. در فهرست طلبکارانمان تنها 15 نفر باقی مانده اند و سعی می کنیم مطالبات آنها را هر چه زودتر پرداخت کنیم.

وی افزود: من الکی نمی توانم قول بدهم و دروغ بگویم اما تمام تلاشم را انجام می دهم تا مطالبات عزیزانی همچون ناصر ابراهیمی، بهروز رهبری فرد و دیگران را پرداخت کنیم.

پرسپولیس لیست اول و دوم ندارد
کاشانی درباره جذب بازیکنان جدید در فصل نقل و انتقالات و اینکه آیا خواسته های کادر فنی برآورده شده است اظهار داشت: هدف ما حفظ اسکلت تیمی سال قبل بود که خوشبختانه به این خواسته خود رسیدیم در مرحله دوم اسامی نفرات مازاد و مورد نیاز را از کادر فنی دریافت کردیم تا براساس آن در فصل نقل و انتقالات وارد شویم. اولویت نخست استیلی در خط دفاعی سید جلال حسینی بود اما این بازیکن به تیم دیگری نرفت و در سپاهان ماند و به همین خاطر است که نمی توانیم بگوییم فلان تیم برنده نقل و انتقالات شده است. از اینکه آقای استیلی به علیرضا حقیقی اطمینان کرد و او را در پرسپولیس نگه داشت از وی تشکر می کنم چون این دروازه بان محصول پرسپولیس است و از کودکی پیراهن پرسپولیس را بر تن دارد. در خط حمله مهرداد اولادی و جواد کاظمیان را جذب کردیم و از این بابت خوشحال هستیم. در لحظات پایانی فصل نقل و انتقالات استیلی اعلام کرد کاظمیان را جذب کنیم و ما هم این کار را انجام دادیم در درون دروازه هم نمی خواستیم تغییراتی انجام دهیم اما با رفتن رحمان احمدی تصمیم گرفتیم معمارزاده را جذب کنیم و باید این را بگویم که در پرسپولیس لیست اول، دوم و یا سوم نداریم.

استقلال و پرسپولیس در خارج مشتری دارند
وی درباره بحث خصوصی سازی تصریح کرد: خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس یک اصل و وظیفه است که دولت تصمیم گرفته این تیم را به هواداران واقعی اش واگذار کند. رییس جمهور هم اعلام کرد این تیم برای مردم است و باید در اختیار طرفداران پرشور استقلال و پرسپولیس قرار بگیرد. باید اهلیت آدم هایی که می خواهند این تیم ها را بخرند مشخص شود تا شائبه ای ایجاد نشود، حتی دوستان دیگری در حوزه خلیج فارس خواستند که سهام پرسپولیس و استقلال را بخرند و من احساس می کنم که دخالت دولت های بیگانه اعلام هشداری برای مسوولان این دو باشگاه است. باید مشکلات برطرف شود تا سهام این دو تیم به فروش برسد و فعلا این امر میسر نیست.

مایلی کهن سرمربیگری را نپذیرفت
سرپرست پرسپولیس درباره نحوه انتخاب سرمربی این تیم گفت: ما سعی کردیم که از پیشکسوتان پرسپولیس در کمیته فنی استفاده کنیم و با توجه به اینکه در ایام بدنسازی به 6 تا 8 هفته فرصت نیاز است باید هر چه زودتر سرمربی را انتخاب می کردیم. آقای مایلی کهن تصمیم گرفت تا سرمربی نشود و منصور ابراهیم زاده هم به خاطر شرایط حضورش در ذوب آهن از ما عذرخواهی کرد، بعد از آن برنامه های علی دایی، حمید استیلی و حمید درخشان را گرفتیم تا شرایط آنها را برای مربیگری در پرسپولیس بسنجیم؛ ابتدا درخشان به پرسپولیس آمد و از برنامه هایش دفاع کرد، بعد از آن نماینده تام الاختیار علی دایی برنامه های این مربی را به ما ارائه داد اما از آنجایی که اعضای کمیته فنی می خواستند بحث فنی کنند حضور دایی الزامی بود و به همین خاطر از نماینده وی عذرخواهی کردیم که نتوانستیم بحث های فنی انجام دهیم. دایی شرایطش این بود که ابتدا پول سال گذشته اش را پرداخت کنیم اما بعد از آن نظرش عوض شد و گفت مطالباتش را برای جذب بازیکنان بهتر به باشگاه می بخشد و در واقع کار قشنگی بود. از آنجا که فرصت زیادی نداشتیم به نماینده دایی گفتیم تا ظرف 12 ساعت نظر نهایی خود را برای هدایت پرسپولیس اعلام کند. دایی در نامه خود نوشته بود با باشگاهی کار می کند که مدیرعامل و هیات مدیره قانونی داشته باشد. چطور تا 18 ماه قبل با من که سرپرست بودم کار کردند اما به یکباره نظرش عوض شد و ترجیح داد تا با پرسپولیس کار نکند. بعد از آن به حمید استیلی گفتم تا 12 ساعت فرصت دارد تا نظر نهایی خود را بدهد و براساس جمع بندی های باشگاه به این نظر رسیدیم تا هدایت پرسپولیس را به استیلی بدهیم.

باقری باید گلایه خود را تلفنی مطرح می کرد
حبیب کاشانی در مورد دلخوری کریم باقری گفت: کریم باقری اسطوره فوتبال ما است که چه من باشم و چه نباشم او یکی از بزرگان پرسپولیس است. من 7، 8 روز پیش با باقری جلسه داشتم و روزی که با هاشمیان جلسه داشتم با کریم صحبت کردم. اگر باقری در روزنامه ها گله کرده از او خواهش می کنم اگر از من دلخوری دارد از طریق تلفن با هم صحبت کنیم؛ در واقع من از همه دوستان تقاضا دارم که از طریق رسانه ها انتقادهایمان را مطرح نکنیم.

به دایی تهمت نزده ام

وی در پاسخ به این سوال که دایی گفته شما به وی تهمت زدید و به همین خاطر دوست ندارد شما را ببیند گفت: دایی زنده است؛ امیدوارم صد سال دیگر هم زنده باشد هیچگونه مشکلی وجود ندارد شما می توانید از خودش جواب بگیرید. من از شما خواهش می کنم در این فصل ما را حمایت کنید و اگر اشتباهاتی از ما سر زد من انتقادهای شما را روی چشمم می گذارم اما حرف هایی که بوی کینه می دهد را به هیچ عنوان قبول نمی کنم.


چرا فحش می دهند؟!
کاشانی در پاسخ به این سوال که برخی از دوستان با مصاحبه ها موجی  علیه شما راه اداخته اند؛ چه برنامه ای دارید گفت: خیلی ها به من گفته اند که با مایلی کهن کار نکنم، به من گفته اند مایلی کهن برنده است و با عصبانیت همه چیز را خراب می کند و خیلی ها هم به مایلی کهن گفته اند که با کاشانی کار نکن؛ من نمی دانم چه باید بکنم! ما قهرمان می شویم فحش می دهند، بازیکن می گیریم فحش می دهند، پول بازیکنان را می دهیم فحش می دهند، برخی ها هر کسی که در این جایگاه باشد را فحش می دهند.


اعتقاد به مربیان ایرانی
سرپرست پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا امسال از حمید استیلی مثل علی دایی حمایت می کنید گفت: سیاست من کاملا مشخص است؛ من به مربیان ایرانی اعتقاد دارم؛ همانطور که سال 86 از قطبی حمایت کردیم و برای حمایت از وی 40 ساعت جلسه گذاشتیم و در سال 89 و 90 که من آمدم سیاست حمایت از سرمربی است و من باز هم این سیاست را در پیش می گیرم.


صرفه جویی در مخارج باشگاه
وی در ادامه گفت: وجود مایلی کهن برای هر تیم در کشورمان مفید است من اهل تملق نیستم و امیدوارم که با حمایت دوستان تیم به موفقیت برسد. رفاقت اولویت دوم ما است. آقای استیلی می داند باشگاه هایی که 10 میلیارد هزینه می کنند برایشان چنین مبالغی فرقی ندارد اما ما در این باشگاه برای یک بسته چایی هم صرفه جویی می کنیم. ما سال گذشته برای اولین بار تفاهم نامه امضا کردیم تا 60 درصد هزینه باشگاه را تربیت بدنی و 40 درصد را خودمان پرداخت کنیم اما از آن 6 میلیارد تومانی که باید سازمان تربیت بدنی پرداخت می کرد فقط 5/4 میلیارد تومان پرداخت کرده، که قرار بود مابقی از شرکت های زیرساخت های راه به ما کمک شود که متاسفانه این کار صورت نگرفت و سال گذشته با 5/4 میلیارد تومان قهرمان جام حذفی شدیم. تیم های دیگر از 12 تا 18 میلیارد تومان برای تیم هایشان هزینه کردند اما ما مابقی هزینه های باشگاه را از اسپانسرهای تیم تهیه کردیم. 20 درصد قرار داد بازیکنان پرداخت نشده که امیدوارم در چند روز آینده مبلغ بازیکنان را پرداخت کنیم.