پاسخ دانش‌آموزان به پرسش مهر 90 رئیس جمهور/ 1
اگر رئیس‌جمهور بودم، دولت را از گروه انحرافی دور می‌كردم

خبرگزاری فارس: یک دانش‌آموز دوم راهنمایی در استان قم در پاسخ به پرسش مهر 90 رئیس‌جمهور عنوان کرد: اگر به جای رئیس‌جمهور بودم دولت را از گروه انحرافی بالاخص از وجود مشایی و بقایی پاکسازی می‌کردم.

خبرگزاری فارس: اگر رئیس‌جمهور بودم، دولت را از گروه انحرافی دور می‌كردم

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، پرسش مهر هر ساله در نخستین روز سال تحصیلی از سوی بالاتربن مقام اجرایی کشور برای دانش‌آموزان مطرح می‌شود.

امسال نیز محموداحمدی‌نژاد، رئیس جمهوری کشورمان به دلیل سفر به نیویورک و شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد و انجام سفرهای جانبی، در مراسم نمادین «زنگ مهر» حضور نیافت اما سخنان وی ضبط شده برای دانش‌آموزان منتشر شد.

رئیس‌جمهوری در این سخنان با اشاره به شرایط منطقه و جهان و موقعیت ایران اسلامی، خطاب به دانش‌آموزان در سراسر کشور این پرسش را مطرح کرد که «اگر شما به جای رئیس‌جمهور بودید، برای ساختن و سعادت ایران و برای اعتلای نام مردم و پیشبرد امور کشور چه می‌کردید؟ با مسائل جهانی چگونه برخورد می‌کردید؟ برای ریشه‌کنی فقر و آبادانی ایران اسلامی چه می‌کردید؟ و در یک کلام، اگر شما رئیس‌جمهور بودید، برای ایران اسلامی چه اقداماتی انجام می‌دادید؟»

در پی اعلام آمادگی خبرگزاری فارس برای انتشار پاسخ دانش‌آموزان به این پرسش، در نامه‌ای که از طریق پست الکترونیک برای خبرگزاری فارس ارسال شده، آمده است: «اینجانب سارا جنتی زاده کلاس دوم راهنمایی نمونه دولتی شهیده قضایی استان قم. با عرض سلام خدمت رئیس جمهور. اگر بنده به جای شما بودم دولت را از گروه انحرافی به خصوص از وجود مشائی و بقایی پاکسازی می‌کردم».