ششمین هفته از مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور با تساوی دو تیم ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس تهران در دیداری جذاب و تماشایی پیگیری شد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ذوب آهن اصفهان و پرسپولیس تهران از ساعت 20 پنجشنبه شب برگزارکننده آخرین دیدار از روز نخست هفته ششم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور بودند. این بازی که با قضاوت محمود رفیعی و در حضور بیش از هشت هزار تماشاگر در ورزشگاه فولادشهر اصفهان برگزار شد، در پایان به تساوی 2 بر 2 انجامید.

ذوب آهن که کمتر از یک هفته دیگر باید در دور رفت از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور در سوون کره جنوبی به مصاف تیم سوون سامسونگ برود، در این بازی شروعی خوب داشت و با گل دقیقه 2 اصغر فرهادی از میهمان خود پیش افتاد.

بعد از این گل پرسپولیس سراپا حمله شد و بارها تا آستانه گلزنی پیش رفت اما این حملات حداقل تا پایان نیمه اول ثمری در برنداشت و تیم ذوب آهن با برتری یک برصفر به رختکن رفت.

پرسپولیس در دقایق آغازین نیمه دوم بالاخره مزد حملات پردامنه خود را گرفت و در دقیقه 49 توسط علی کریمی به گل تساوی رسید. این گل از آتش حملات پرسپولیس کاهش نداد و این تیم همچنان حمله می کرد اما بدشانسی و البته دروازه بانی آماده چون شهاب گردان مانع از به ثمر رسیدن گل برتری پرسپولیس شد تا اینکه در دقیقه 79 شاگردان ابراهیم زاده به گل دوم رسیدند.

در لحظاتی که پرسپولیس به دروازه ذوب آهن حمله می کرد، روی ارسال بلند حسین ماهینی از جناح راست، "هوگو ماچادو" سرضرب با شوتی محکم دروازه پرسپولیس را برای مرتبه دوم فرو ریخت.

پس از این گل پرسپولیس بی مهابا حمله می کرد و به دروازه ذوب آهن فشار می آورد تا اینکه در دقیقه 3+90 روی ارسال حسین بادامکی از جناح راست و ضربه سر رضا نورمحمدی به گل تساوی رسید. این بازی در نهایت با نتیجه تساوی 2 بر 2 به اتمام رسید و دو تیم به تقسیم امتیاز رضایت دادند.

در دقیقه 8+90 و پیش از به صدا درآمدن سوت پایان بازی محمود رفیعی با کارت قرمز مستقیم هوگو ماچادو را از زمین اخراج کرد. این داور در جریان دیدار ذوب آهن اصفهان - پرسپولیس به سیدمحمد حسینی از تیم ذوب آهن و محمد نصرتی، غلامرضا رضایی و ابراهیم شکوری از تیم پرسپولیس کارت زرد نشان داد.

- هفته ششم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور فردا جمعه با برگزاری پنج دیدار طبق برنامه زیر پیگیری می شود:
جمعه - 18/6/90
* داماش گیلان - مس کرمان، ساعت 17:30، ورزشگاه عضدی رشت
داور:
احمد صالحی، کمک‌ها: محمدرضا ابوالفتحی و سعید قاسمی، داورچهارم: غلامرضا مستقیم
ناظر بازی: محمد پیروزرام
نماینده فدراسیون: مصطفی شهبازی

* نفت تهران - سایپای البرز، ساعت 18:45، ورزشگاه دستگردی تهران
داور:
سعید فتاحی، کمک‌ها: رضا سخندان و مهدی الوندی، داورچهارم: رضا کرمانشاهی
ناظر بازی: ابراهیم میرزابیگی
نماینده فدراسیون: صادق صدیقی

* استقلال تهران - تراکتورسازی تبریز، ساعت 18:45، ورزشگاه آزادی تهران
داور:
محسن ترکی، کمک‌ها: حسن کامرانی فر و حسین خانبان، داورچهارم: محمد ملکی
ناظر بازی: ایرج نظری
نماینده فدراسیون: یدالله سلیمانی

* صبای قم - ملوان بندرانزلی، ساعت 20، ورزشگاه یادگارامام (ره) قم
داور:
غلامرضا جباری، کمک‌ها: علیرضا کهوری و سجاد طوری، داورچهارم: رسول رهبرفام
ناظر بازی: رضا غیاثی
نماینده فدراسیون: هادی مباشری

* صنعت نفت آبادان - فولاد خوزستان، ساعت 20، ورزشگاه تختی آبادان
داور:
سعید مظفری‌زاده، کمک‌ها: مرتضی کریمی و حسن یوسفی، داورچهارم: اشکان خورشیدی
ناظر بازی: عبداله با عزم