انتخابات 88 چگونه به یك چالش امنیتی تبدیل شد؟ - 2
تصاویری از ‌‌‌تردیدافكنی‌ اصلاح‌طلبان در سلامت انتخابات

خبرگزاری فارس: اصلاح‌طلبان 9 ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 88، یعنی در مهرماه 87 پروژه تردیدافكنی‌‌ و شبهه‌پراكنی‌‌‌ ‌علیه سلامت انتخابات را كلید زدند.

خبرگزاری فارس: تصاویری از ‌‌‌تردیدافكنی‌ اصلاح‌طلبان در سلامت انتخابات

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حضرت‌آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در خطبه‌‌های نماز عید فطر سال جاری، با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال جاری، ذات انتخابات را توأم با نوعی چالش خواندند و تأكید كردند كه انتخابات، تجلی حضور مردم، مظهر مردم‌سالاری دینی و ذخیره و پشتوانه امنیت کشور است و باید مراقب بود که این پشتوانه بزرگ، به چالشی برای امنیت کشور تبدیل نشود.
 
این هشدار رهبر معظم انقلاب ما را بر آن داشت كه روند چالش‌آفرینی برخی افراد و جریان‌ها را در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 و فتنه‌ای كه بعد از آن به وقوع پیوست، بازخوانی كنیم تا شاید در جلوگیری از تكرار چنین وقایع تلخی در انتخابات مجلس نهم مؤثر افتد.
 
عملكرد فتنه‌گران در تبدیل انتخابات سال 88 به یك چالش امنیتی را می‌توان به 4 بخش "تردیدافكنی و شبهه‌پراكنی درخصوص سلامت انتخابات"، "تشكیل كمیته صیانت از آرا"، "القای تقلب در انتخابات" و در نهایت "ایجاد آشوب‌ و اغتشاشات خیابانی" تقسیم كرد.
 
خبرگزاری فارس در قسمت‌های جداگانه‌، به بازخوانی مواضع و رفتارهای افراد و گروه‌های مؤثر در فتنه 88 ‌در 4 بخش فوق‌الذكر می‌پردازد.

مخاطبان محترم می‌توانند با مراجعه به بخش تصاویر مرتبط این خبر، نمونه‌هایی هرچند كوچك از ‌بازتاب اظهارات عناصر اصلاح‌طلب و فتنه‌گر علیه سلامت انتخابات در رسانه‌های بیگانه و همچنین تیترهای هماهنگ روزنامه‌های این طیف در زیرسؤال بردن صحت و سلامت انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم را مشاهده كنند.