متكان در گفت‌و‌گو با فارس:
3 دانشگاه مأمور بررسی علمی 'هدفمندسازی یارانه‌ها در دانشگاه‌ها' شدند

خبرگزاری فارس: معاون وزیر علوم گفت: 3 دانشگاه كشور مأمور بررسی اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در دانشگاه‌ها شده‌اند و این طرح را به صورت پروژه علمی دنبال می‌كنند.

-------------------------------

علی‌اكبر متكان، معاون توسعه منابع و مدیریت نیروی‌انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، درباره آخرین اقدامات مسئولان وزارت علوم برای اجرایی شدن طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور، گفت: درباره اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی كشور مرتباً با رؤسای دانشگاه‌ها جلساتی برگزار شده و اتاق فكری نیز درباره اجرایی كردن این طرح تشكیل شده است.

وی با بیان اینكه 3 دانشگاه كشور مأمور بررسی اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها در دانشگاه‌ها شده‌اند، خاطرنشان كرد: این 3 دانشگاه وظیفه دارند طرح هدفمندسازی یارانه‌ها در دانشگاه‌ها را به صورت یك پروژه علمی دنبال كنند تا مشخص شود اثرات مطلوب یا منفی آن در دانشگاه‌ها به چه میزان خواهد بود.

متكان تصریح كرد: وزارت علوم درباره اجرایی شدن این طرح در دانشگاه‌ها با معاونت برنامه‌ریزی ریاست‌جمهوری نیز جلسات متعددی نیز برگزار كرده است و فكر می‌كنم با قول مساعد معاون برنامه‌ریزی ریاست جمهوری این طرح كاملا در دانشگاه‌ها اجرایی شود.