رئیس جمهور در نماز جمعه فردا در روز قدس به عنوان سخنران پیش از خطبه‌ها با موضوع جریان بیداری اسلامی در جهان سخن خواهد گفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله شیرمردی رئیس ستاد نماز جمعه تهران این خبر را صبح امروز پنجشنبه (3 شهریور) و طی یک نشست خبری که به تشریح برنامه‌های روز قدس در تهران اختصاص داشت، اعلام کرد.

وی گفت: مسیرهای 7 گانه راهپیمایی روز قدس در تهران اعلام شده و برای تردد آسانتر راهپیمایان 1200 دستگاه اتوبوس تدارک دیده شده که آنها را از میادین اصلی شهر به مسیرهای راهپیایی منتقل می‌کنند.

به گفته شیرمردی هماهنگی‌های لازم با شرکت بهره‌برداری مترو تهران و دیگر بخش‌های حمل و نقل عمومی برای جابجایی آسانتر راهپیمایان روز قدس انجام شده است.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران همچنین یادآور شد: بیش از چند هزار مامور راهور، نیروی انتظامی، اورژانس و هلال احمر و هزار نیروی امنیتی اعم از بسیج و دیگر نیروها امنیت مراسم روز قدس امسال را بر عهده دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله شیرمردی اضافه کرد: ده‌ها ایستگاه فرهنگی در مسیرهای راهپیمایی روز قدس، خدمات فرهنگی را به راهپیمایان عزیز ارائه خواهند کرد. علاوه بر این سازمان صدا و سیما در 7 ایستگاه مختص کودکان و نوجوان، اقدام به اجرای برنامه‌هایی با هدف ابراز همدردی کودکان ایرانی با کوذکان فلسطینی خواهد کرد.

وی با اعلام اینکه نماز جمعه روز قدس در دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف آن اقامه خواهد شد، گفت: با توجه به پیش‌بینی ما از حضور میلیونی مردم در نماز جمعه روز قدس امسال، برای جلوگیری از هر گونه مشکل، به راهپیمایان و نمازگزاران عزیز توصیه می‌کنیم زیرانداز و جانماز همراه خود داشته باشند.

مبارز بحرینی سخنران نماز جمعه امسال روز قدس

رئیس ستاد نماز جمعه تهران افزود: برنامه‌های نماز جمعه تهران ساعت 11:10 با تلاوت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز می‌شود و سپس سرودی ویژه روز قدس اجرا و پس از آن حجت‌الاسلام و المسلمین شیخ عبدالله الدقاقی مبارز بحرینی و یکی از شخصیت‌های برجسته این کشور درباره بیداری اسلامی سخن می‌گوید.

شیرمردی ادامه داد: سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه فردا، آقای احمدی‌نژاد است که با موضوع فلسطین، روز قدس و نهضت بیداری اسلامی سخن خواهد گفت. نماز جمعه این هفته نیز به امامت آیت‌الله سیداحمد خاتمی اقامه خواهد شد.

وی گفت: چند صد خبرنگار داخلی و 150 خبرنگار خارجی مراسم امسال روز قدس و آخرین نماز جمعه ماه مبارک رمضان را پوشش خبری خواهند داد. همچنین 3500 نفر مسئولان انتظامات در سراسر محل‌های برپایی نماز جمعه، مسئولیت خدمات رسانی و تعیین قبله به راهپیمایان و نمازگزاران  را بر عهده خواهند داشت.

رئیس ستاد نماز جمعه تهران همچنین خواستار همکاری تنگاتنگ مردم با عوامل برگزاری نماز جمعه روز قدس امسال تهران شد و افزود: روز قدس امسال در تهران و سایر نقاط کشور، در واقع تشکر از مردم کشورهایی است که به تازگی علیه حاکمان مستبدشان قیام و آنها را سرنگون کرده‌اند.

نماز عید فطر در دانشگاه تهران اقامه خواهد شد

شیرمردی در پایان از برگزاری نماز عید فطر در دانشگاه تهران خبر داد و گفت: برنامه‌های عید فطر امسال که بسیار هم ویژه خواهد بود، روز یکشنبه هفته آینده طی یک نشست خبری با حضور مسئولان مربوطه اعلام خواهد شد